Mi VR Glasses: як розроблялися найкращі окуляри віртуальної реальності

Окуляри віртуальної реальності Mi VR Glasses, розроблені інженерами Xiaomi і випущені спільно з командою Oculus, стали для пекінської компанії плодом багаторічних досліджень засобів віртуальної реальності, проб і помилок минулих пристроїв.


Для того, щоб створити повноцінне відчуття віртуальної реальності, необхідний екран з роздільною здатністю 16К і частотою оновлення 240 Гц. Тому розробникам є ще чого прагнути, тому що сучасні екрани мобільних пристроїв ледь досягли 4К і частоти 100 Гц.
Але, тим не менш, є моделі, які виходять вдалими настільки, що технічна недосконалість не заважає зануренню у віртуальність.
Крім екрану і електронної схеми, дуже важливим елементом шолома VR є спосіб кріплення його до голови користувача.


Хтось вважає, що ремінці незручні або псують зачіску, а хтось, навпаки, наполягає на жорсткій конструкції, як у попередньої моделі Mi VR Helmet.
У новій версії інженери запропонували об’єднати напрацювання і зробили ремінці, що охоплюють не тільки потилицю, а й верхівку голови. При цьому вони залишили їх гнучкими, що значно поліпшило можливості шолома VR до носіння з собою. Він легко може влізти в будь-яку сумку і немає небезпеки зламати пластикову дугу кріплення.


З іншого боку така конструкція виключає руху шолома різні боки через ослаблення ремінців.
Іншим сміливим рішенням була відмова від смартфона і перенесення всієї апаратної частини в шолом. Це значно заощаджувало час користувача, але робило конструкцію важчою, тому що довелося розмістити за екраном і акумулятор, і процесор, і комунікації.
Але зате відмова від смартфона виключила використання неякісних пристроїв. У VR вкрай важлива швидкість перемикання пікселів екрану. Якщо використовується смартфон низького рівня, то зображення виходить розпливчасте і може навіть викликати запаморочення і нудоту у користувача.
Тому потрібні екрани рівня AMOLED від Samsung або Sony.


В Mi VR Glasses і Oculus використовуються екрани, спеціально створені для цих пристроїв. Вони оснащені технологією fast switch і розміри пікселів зменшують ефект решітки.
До того ж, використання смартфона в окулярах віртуальної реальності вимагає вирішення проблеми розмитості, регулювання фокусу. Для цього потрібно створювати механізм регулювання відстані між лінзами окулярів і екраном смартфона. Це технологічно складно і додає проблем з надійністю.
Використання якісного екрану вирішує цю проблему для більшості користувачів без великих проблем із зором.
Також, поки не вирішена проблема з шістьма ступенями свободи. Навіть дорогі і громіздкі системи не надають такого управління простором.
Тому довелося свідомо піти на обмеження ступенів свободи до звичних трьох, в яких рухається голова людини в реальному житті. Вони ж інтерполюються на рух тіла і рук. В результаті створюється досить реальна картина.

Інженери використовували в Mi VR Glasses застарілий, але потужний процесор Snapdragon 820 з міркувань економії. Насправді, ця процесорна система досить продуктивна, щоб обробляти весь масив даних, пов’язаних із зображенням і при цьому не перегріватися.
Адже в шоломі гарячому повітрю нікуди діватися і це може створити дискомфорт. Тому металева пластина-радіатор була винесена назовні, на головну панель. І вона добре відводить тепло.
В цілому продукт вийшов успішним і його комерційні показники це доводять.
Однак, не варто забувати, що попереду нас, можливо, чекає світ Матриці або «Першому гравцеві приготуватися». Для досягнення такого рівня занурення у віртуальну реальність потрібні будуть зовсім інші рішення.
Але інженери Xiaomi на вірному шляху.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *